Przychodnia
Stomatologiczna
Sierpc
Ewa Dębska

Diagnostyka rentgenowska

Ortomed Diagnostyka RTG

Nasza pracownia obrazowa, umożliwia przeprowadzenie precyzyjnej, cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, która jest podstawą skutecznego leczenia stomatologicznego.

Pantomograf cyfrowy Hyperion X7/CEPH/3DTS wykonuje zdjęcia pantomograficzne, cefalometryczne oraz zdjęcia 3DTS.

Ponadto, do dyspozycji pacjentów jest Aparat RTG MyRay RX DC eXTend wykonujący zdjęcia punktowe.

Zabiegi

Zdjęcie RTG punktowe

Najczęściej wykonywane zdjęcia RTG w stomatologii, umożliwiają ocenę stanu tkanek okołowierzchołkowych i długości kanałów (endodoncja). Ponadto pomagają w precyzyjnej lokalizacji wszelkich występujących w obrębie korony złamań. Wykorzystywane są w diagnostyce próchnicy i stanów zapalnych miazgi zęba.

Zdjęcie pantomograficzne

Zdjęcie przeglądowe wszystkich zębów, pozwalające na wykrycie problemu, który jest niewidoczny przy zwykłym badaniu. Pantomogram stanowi niezwykle przydatną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia z zakresu stomatologii zachowawczej, stomatologii estetycznej, chirurgii, protetyki, ortodoncji, a także periodontologii

Zdjęcie cefalometryczne

Zdjęcie boczne czaszki wykorzystywane przede wszystkim w ortodoncji. Cefalometria ortodontyczna ma na celu badanie kości twarzy i czaszki, wykrywa wady ortodontyczne i nieprawidłowości rozwojowe. Zdjęcie to uwidacznia tkanki miękkie twarzy, zatoki przynosowe i podniebienie twarde, a ortodoncja wykorzystuje je też do oceny wzrostu kostnego. Zdjęcie cefalometryczne jest niezbędne do przygotowania planu leczenia ortodontycznego.

Zdjęcie wolumetryczne (3DTS)

3DTS pozwala na uzyskanie dowolnej ilości przekrojów i wyświetlenie ich w żądanej kolejności. Jest użytecznym narzędziem do przeprowadzenia symulacji wstawienia implantu, eliminującym konieczność wykonywania skanowania tomograficznego, poza szczególnie skomplikowanymi przypadkami chirurgicznymi, takimi jak np. rekonstrukcja większej ilości zębów. Zdjęcia 3DTS są wykorzystywane w planowaniu leczenia implantologicznego

Cennik

  • Zdjęcie RTG punktowe 30 - 35 zł
  • Zdjęcie pantomograficzne 70 - 90 zł
  • Zdjęcie cefalometryczne 95 - 100 zł
  • Zdjęcie wolumetryczne (3DTS) 190 zł