• zapraszamy do Ortomed

  Witamy na naszej stronie

  Zapraszamy do Przychodni Stomatologiczno - Lekarskiej OrtoMed NZOZ, lek. stom. Ewy Dębskiej.

 • solidaire

  Dziękujemy za zaufanie

  Przychodnia OrtoMed powstała w 2000 r.
  W ciągu kilkunastu lat jej istnienia, zaufało nam - podejmując leczenie, bardzo wielu pacjentów.

 • solidaire

  Rabaty dla Pacjentów i ich rodzin

  Z myślą o naszych Pacjentach i ich rodzinach prowadzimy program lojalnościowy,
  który uprawnia do zniżek w kosztach leczenia.

 • solidaire

  Małych pacjentów leczymy z największą troską

  Wykonujemy pełen zakres zabiegów stomatologii dziecięcej w przyjaznych warunkach.
  Mali pacjenci to specjalni goście Przychodni OrtoMed.

 • solidaire

  Kompleksowe leczenie z gwarancją jakości

  W naszej Przychodni proponujemy Państwu kompleksowe, leczenie ze wszystkich dziedzin stomatologii,.
  z gwarancją jego wysokiej jakości.

 • solidaire

  Profesjonalizm i doświadczenie

  Jest to możliwe dzięki odpowiednim kwalifikacjom oraz doświadczeniu zawodowemu całego personelu,
  ścisłej współpracy oraz wewnętrznej specjalizacji lekarzy stomatologów.

 • solidaire

  Nowoczesne technologie

  i najnowszej generacji materiały, to standard w naszej przychodni.

 • solidaire

  Zaawansowana diagnostyka

  Nasza pracownia diagnostyki obrazowej, pozwala na znakomitą, cyfrową diagnostykę,
  która jest podstawą, wszystkich dalszych zabiegów.
  Na zdjęcie zapraszamy w godzinach pracy Przychodni, bez zapisów, ze skierowaniem od lekarza prowadzącego.

O Przychodni

Przychodnia Ortomed

W Przychodni Stomatologicznej OrtoMed są udzielane ambulatoryjne świadczenia
zdrowotne z zakresu stomatologii.

Wyróżnia nas wysoki poziom merytoryczny personelu oraz doświadczenie w wykonywaniu złożonych prac protetycznych, implantoprotetycznych oraz specjalistycznych procedur z zakresu stomatologii zachowawczej, chirurgii i ortodoncji.

Współpracujemy z wiodącymi w Polsce pracowniami protetycznymi i ortodontycznymi.

Przychodnia jest wyposażona w urządzenia renomowanych firm (np. pantomograf cyfrowy Hyperion X7/CEPH/3DTS - w pracowni RTG, a w gabinetach – unity stomatologiczne firm Sirona i Stern Weber).

W codziennej działalności korzystamy z osiągnięć nowoczesnej stomatologii w dziedzinie materiałów stomatologicznych, np. do wypełnień światłoutwardzalnych używamy najnowszej generacji kompozytów nanohybrydowych.

Priorytetem jest bezpieczeństwo Pacjenta. Wszystkie używane narzędzia i instrumenty są jednorazowe lub sterylizowane. Posiadamy nowoczesną sterylizatornię spełniającą wszelkie normy państwowe, a unity stomatologiczne są wyposażone w systemy wewnętrznej dezynfekcji.

Wysokie normy bezpieczeństwa eliminują ryzyko wystąpienia powikłań, wpływają na poziom diagnozowania stanu zdrowia oraz na jakość leczenia naszych Pacjentów.

Sprzęt i wyposażenie

 • wyposażenie Ortomed

Nowoczesna stomatologia to, oprócz specjalistycznej wiedzy i doświadczenia lekarzy, również nowoczesny sprzęt.

Przychodnia OrtoMed dysponuje nowoczesnymi urządzeniami i instrumentami, pozwalającymi uzyskiwać najlepsze efekty i prowadzić leczenie w sposób komfortowy dla pacjenta.

Unity stomatologiczne

Unity stomatologiczne
Przychodnia jest wyposażona w unity stomatologiczne renomowanych firm.
W gabinetach stomatologicznych są eksploatowane unity firm Sirona i Stern Weber.

Sprzęt endodontyczny

Sprzęt endodontyczny
Aby uzyskać dużą dokładność i skrócić czas leczenia kanałowego wykorzystujemy endometry
(lokalizatory okołowierzchołowe) Rypex 5 oraz mikrosilniki endodontyczne Endo Mate TC2.

Lampa - akcelerator wybielania BEYOND™

Lampa - akcelerator wybielania BEYOND™
W Przychodni, do dyspozycji pacjentów jest, lampa - akcelerator wybielania BEYOND™.
Technologia systemu BEYOND™ używana jest obecnie w ponad 100 krajach na całym świecie, a setki osób dziennie poddawanych jest tym zabiegom. Wybielanie zębów metodą BEYOND™ jest całkowicie bezpieczne, co potwierdza brak jakichkolwiek powikłań.
Przychodnia OrtoMed znajduje się na liście Autoryzowanych Centrów firmy Beyond Dental & Heath.

System multimedialny

System multimedialny
Wszystkie gabinety naszej Przychodni są wyposażone w kamery wewnątrz ustne, które służą do przeglądu jamy ustnej i ułatwiają planowanie leczenia. Kamera pozwala pokazać uzębienie Pacjenta w powiększeniu na monitorze zamontowanym przy fotelu dentystycznym. Przy jej pomocy Pacjent może zobaczyć jak wyglądają zęby przed i po leczeniu.

Diagnostyka rentgenowska

Nie ma precyzyjnej stomatologii bez precyzyjnej diagnozy. Nasza pracownia diagnostyki obrazowej, pozwala na znakomitą, cyfrową diagnostykę, która jest podstawą wszystkich dalszych zabiegów.

Pantomograf

Pantomograf
Każdemu Pacjentowi rozpoczynającemu kompleksowe leczenie stomatologiczne proponujemy wykonanie zdjęcia przeglądowego – pantomogramu. Pozwala ono na wcześniejsze wykrycie problemu, który jest niewidoczny przy zwykłym badaniu, a z czasem może stać się groźny dla kondycji zębów.
Eksploatowany pantomograf cyfrowy Hyperion X7/CEPH/3DTS wykonuje również zdjęcia cefalometryczne - niezbędne do planowania leczenia ortodontycznego oraz zdjęcia 3DTS wykorzystywane w planowaniu leczenia implantologicznego.

Aparat rtg

Aparat rtg
Ponadto do dyspozycji pacjentów jest Aparat RTG Planmeca INTRA z generatorem
oraz przetwarzaniem częstotliwości, co gwarantuje stabilność parametrów ekspozycji oraz eliminuje szkodliwe promieniowanie miękkie.

Bezpieczeństwo i higiena

Każdorazowo sprawdzamy cykl sterylizacji i regularnie kontrolujemy nasze urządzenia.


autoklaw

Autoklaw
W nowoczesnym autoklawie narzędzia są poddawane obróbce cieplnej i ciśnieniowej, w której nie przetrwają żadne drobnoustroje.
Dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania Przychodni OrtoMed sterylizatornia jest wyposażona w 2 nowoczesne autoklawy (Vacuclave 24 B oraz SW 17 B).

Pakiety

Pakiety
Instrumenty przechowywane są w specjalnych opakowaniach zachowujących sterylność nawet do 6 miesięcy.

Pakiety

Assistina
Końcówki unitów są przed każdym zabiegiem czyszczone i smarowane, aby zapewnić czyste środowisko pracy.

 • Zespół

  • zespół Ortomed

  W Przychodni OrtoMed leczeniem pacjentów zajmuje się grono profesjonalistów stale podnoszących swoje kwalifikacje zawodowe, co potwierdzają liczne dyplomy i certyfikaty.

  W celu zapewnienia Państwu wysokiej jakości usług, konieczna jest współpraca lekarzy różnych specjalności.

  W dzisiejszych czasach, niezwykle dynamicznego postępu technologicznego, jeden lekarz nie jest już w stanie wykonywać wszystkich procedur stomatologicznych na najwyższym poziomie.

  Oprócz lekarzy, zdrowiem Pacjentów naszej Przychodni zajmuje się doświadczony zespół higienistek oraz asystentek stomatologicznych. Ich wpływ na jakość leczenia jest bardzo znaczący.

 • Lekarze

  lekarze Ortomed

  lek. stom. Ewa Dębska
  Specjalista stomatologii ogólnej I st.

  Ukończyła studia na Oddziale Stomatologii Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie w 1990 r. Poza protetyką i implantoprotetyką, specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym dzieci i dorosłych oraz zajmuje się planowaniem i koordynowaniem leczenia stomatologicznego pacjentów przychodni. Ponadto, prowadzi kompleksowe terapie współpracując z implantologiem i chirurgiem. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Implantologicznego (ang. International Team for Implantology). Doświadczenia zdobyte w praktyce pogłębia uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych kursach i konferencjach.

  lekarze Ortomed

  lek. stom. Dagmara Orlik-Grabowska
  Absolwentka Wydziału Stomatologii Akademii Medycznej w Białymstoku. W Przychodni OrtoMed pracuje od 2008 roku. Zajmuje się leczeniem z zakresu stomatologii zachowawczej, estetycznej, endodoncji, protetyki i implantoprotetyki. Wdraża z nowoczesne rozwiązania i materiały stosowane w stomatologii. Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi ma. Sukcesywnie pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. W pracy za priorytet uznaje indywidualne podejście do problemów zdrowotnych pacjenta.

  lekarze Ortomed

  lek. stom. Anna Kęckiewicz
  Absolwentka Wydziału Stomatologii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W Przychodni OrtoMed pracuje od 2010 roku. Zajmuje się stomatologią zachowawczą, endodoncją oraz specjalizuje się protetyce, a w szczególności w rozległych odbudowach protetycznych i implantoprotetycznych. Dużą przyjemność sprawia jej opieka nad młodymi pacjentami. Systematycznie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach. Wyznaje zasadę, że zadowolony pacjent jest najlepszą reklamą przychodni.

  lekarze Ortomed

  lek. stom. Ilona Mariańska
  Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku pracy zawodowej związana z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, gdzie po ukończeniu stażu podyplomowego rozpoczęła studia doktoranckie w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej. Równocześnie odbywa szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją w trybie rezydenckim. Członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego. Autorka i współautorka prac badawczych oraz publikacji naukowych. Uczestniczka licznych kursów i szkoleń z zakresu endodoncji mikroskopowej, stomatologii estetycznej oraz protetyki stomatologicznej. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje.

  lekarze Ortomed

  lek. med. Tadeusz Pietrykowski
  Specjalista chirurgii szczękowej II st.

  Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Dyplom Lekarski otrzymał w 1993 roku. Wieloletni pracownik Kliniki Chirurgii Szczękowej w Łodzi oraz Kliniki Otolaryngologii w Bydgoszczy. Doświadczenie i wiedza zdobyta w ww. placówkach służby zdrowia zaowocowały ukończeniem dwóch specjalizacji zabiegowych z zakresu chirurgii głowy i szyi. Dr. Pietrykowski jest specjalistą II stopnia Chirurgii Szczękowej i specjalistą II stopnia Otorynolaryngologii. W Przychodni OrtoMed pracuje od 2013 roku i zajmuje się leczeniem z zakresu chirurgii stomatologicznej.

  lekarze Ortomed

  lek. stom. István Tánczos
  Specjalista chirurgii stomatologicznej I st.

  Studia stomatologiczne ukończył w 1992 roku na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu im. Komensky'ego w Bratysławie. W 1997 roku zdał egzamin specjalizacyjny I stopnia z chirurgii stomatologicznej. W 2009 ukończył Curriculum Implantologiczne na Uniwersytecie im J.W Goethe we Frankfurcie nad Menem. Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Implantologicznego (ang. International Team for Implantology). Od wielu lat współpracuje ze światowym liderem w implantologii stomatologicznej - szwajcarską grupą Institut Straumann AG. W Przychodni OrtoMed pracuje od 2013 roku i zajmuje się implantologią stomatologiczną.

  lekarze Ortomed

  lek. stom. Małgorzata Chmielewska
  Ukończyła studia na Wydziale Stomatologii Akademii Medycznej w Lublinie w 2001 r. Poza stomatologią zachowawczą i endodoncją, specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym dzieci i dorosłych. W Przychodni OrtoMed pracuje od 2013 roku. Pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.

  lekarze Ortomed

  lek. stom. Małgorzata Glonek
  Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w licznych kursach i kongresach. Zajmuje się stomatologią zachowawczą, estetyczną oraz leczeniem endodontycznym z wykorzystaniem mikroskopu stomatologicznego. W pracy ceni precyzję, nie liczy czasu poświęconego na leczenie, ważne jest zadowolenie Pacjentów, duży nacisk kładzie na dobry kontakt z najmłodszymi Pacjentami. Wolny czas poświęca na literaturę fantastyczną i sport w szczególności crossfit.

 • Asysta

  lekarze Ortomed

  hig. stom. Joanna Mazurowska
  Dyplomowana higienistka stomatologiczna. Pracę w Przychodni OrtoMed podjęła w 2000 r. Zajmuje się koordynowaniem pracy personelu oraz zaopatrzeniem medycznym. Specjalizuje się w profesjonalnej higienie stomatologicznej oraz asyście z zakresu stomatologii zachowawczej oraz chirurgii, w tym implantologicznej. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w kursach i szkoleniach, ukończyła m. in. kursy: „Piaskowanie naddziąsłowe i poddziąsłowe”, „Lasery w medycynie” oraz „Asysta w leczeniu implantologicznym”. Jest osobą otwartą, energiczną, pozytywnie nastawioną do życia i zawsze uśmiechniętą.

  lekarze Ortomed

  hig. stom. Anna Zielińska
  Dyplomowana higienistka stomatologiczna, absolwentka Wydziału Higieny Stomatologicznej Medycznego Studium Zawodowego w Płocku. W Przychodni OrtoMed pracuje od ponad 10 lat. Specjalizuje się w profesjonalnej higienie stomatologicznej oraz asyście z zakresu stomatologii zachowawczej i chirurgii. Ponadto pełni funkcję inspektora ochrony radiologicznej oraz inspektora sanitarno-epidemiologicznego. W sposób stały poszerza wiedzę zawodową poprzez udział w kursach i szkoleniach. Uczestniczyła m.in. w kursach: „Profesjonalna komunikacja i obsługa pacjenta w gabinecie stomatologicznym”, „Psychologiczne aspekty pracy higienistki”, „Siła dialogu”. W wolnej chwili lubi posłuchać dobrej muzyki.

  lekarze Ortomed

  hig. stom. Alicja Okonkowska
  Dyplomowana higienistka stomatologiczna, absolwentka Wydziału Higieny Stomatologicznej Medycznego Studium Zawodowego w Płocku. Do naszego zespołu dołączyła w 2004 r. Specjalizuje się w asyście z zakresu implantologii, ortodoncji, protetyki i chirurgii oraz profesjonalnej profilaktyce stomatologicznej. Odpowiada za zaopatrzenie Przychodni w materiały implantologiczne oraz ortodontyczne. Stale podnosi kwalifikacje zawodowe na kursach i szkoleniach, spośród których najbardziej ceni sobie „Asystowanie, prowadzenie pacjentów i opieka pozabiegowa przy pacjentach zaopatrywanych implanto-protetycznie wraz z przeszkoleniem w zakresie ratownictwa medycznego” oraz „Profesjonalna komunikacja i obsługa pacjenta w gabinecie stomatologicznym”. W pracy bardzo ceni kontakt z pacjentami i profesjonalizm zawodowy.

  lekarze Ortomed

  hig. stom. Karolina Gumińska
  Dyplomowana higienistka stomatologiczna (absolwentka Wydziału Higieny Stomatologicznej Medycznego Studium Zawodowego w Płocku) oraz technik dentystyczny (absolwentka Wydziału Techniki Dentystycznej Prywatnego Studium im. Eugeniusza Nagadowskiego w Płocku). Do naszego zespołu dołączyła w 2016 roku. Wcześniej pracowała w renomowanym gabinecie w Płocku oraz w pracowni protetycznej w Płocku. Obecnie specjalizuje się w asyście z zakresu stomatologii zachowawczej, ortodoncji i protetyki. Jest osoba energiczną, otwartą. W wolnych chwilach interesuje się architekturą krajobrazu, muzyką i motoryzacją.

  lekarze Ortomed

  asyst. stom. Mirella Spłocharska
  Absolwentka Akademii Obrony Narodowej, ukończyła kierunek: bezpieczeństwo narodowe. Pracę w Przychodni OrtoMed rozpoczęła w 2015 r. Równolegle kształci się w szkole dla higienistek stomatologicznych w Płocku. Specjalizuje się w asyście z zakresu stomatologii zachowawczej i protetyki. Jest osobą pracowitą i sumienną. Lubi pracę w zgranym zespole.

 • Recepcja

  lekarze Ortomed

  mgr Agnieszka Kłobukowska
  Absolwentka UMK w Toruniu, ukończyła studia pedagogiczne, specjalność: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz ustawiczna. Następnie kontynuowała naukę na studiach podyplomowych w zakresie administracji. W 2011 roku rozpoczęła pracę w naszej Przychodni jako recepcjonistka, a obecnie pełni funkcję koordynatora medycznego.
  W pracy ceni sobie przyjazną atmosferę oraz dobrą komunikację. Jest osobą otwarta i życzliwą.

  lekarze Ortomed

  mgr Monika Cybulska
  Absolwentka UKW w Bydgoszczy, ukończyła studia geograficzne, specjalność: geografia społeczno-ekonomiczna oraz studium pedagogiczne. Dodatkowo skończyła studia podyplomowe z zakresu przyrody, biologii i ochrony środowiska. Pracę w Przychodni OrtoMed rozpoczęła w 2013 roku jako rejestratorka, a obecnie pełni funkcję młodszego koordynatora medycznego. W tym samym roku podjęła naukę w Policealnej Szkole Asystentek Stomatologicznych w Toruniu.
  W pracy ceni kontakt z pacjentami.

  lekarze Ortomed

  mgr Sylwia Żołnowska
  Absolwentka UMK w Toruniu, ukończyła kierunek: bankowość i ubezpieczenia. Staż w Przychodni OrtoMed rozpoczęła w listopadzie 2015 roku jako recepcjonistka. W tym samym roku podjęła również naukę w Policealnej Szkole Higienistów Stomatologicznych w Toruniu. Interesuje się literaturą oraz muzyką.

  lekarze Ortomed

  Agnieszka Rosiak
  Absolwentka Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, ukończyła kierunek administracja oraz studium kosmetyczne w Toruniu. Staż w Przychodni Orto-Med rozpoczęła w marcu 2017 roku jako recepcjonistka. W tym samym roku podjęła naukę w Poliealnej Szkole Higienistów Stomatologicznych w Płocku. W pracy ceni sobie przyjazną atmosferę, jest osobą otwartą, energiczną i zawsze uśmiechniętą. Interesuje się modą, podróżami, oraz wędkarstwem.

Praca w Przychodni Stomatologicznej OrtoMed

Wonder

Przychodnia OrtoMed zatrudni:

• lekarza ortodontę

• lekarzy stomatologów

• higienistki / asystentki stomatologiczneOsoby zainteresowane pracą w naszej przychodni prosimy o przesyłanie CV na adres e-mail: rekrutacja@ortomed.info.pl

 • Stomatologia zachowawcza

  endodoncja

  Pacjenci Przychodni OrtoMed mogą skorzystać z bogatej oferty zabiegów z zakresu leczenia ubytków wywołanych próchnicą. W czasie leczenia wykorzystujemy najwyższej klasy wypełnienia światło-utwardzalne renomowanych producentów.

  Wykonujemy następujące zabiegi stomatologii zachowawczej:
  • wypełnienia,
  • odbudowa na włóknie szklanym,
  • uzupełnianie pojedynczych ubytków,
  • uzupełnianie ubytków wielozębowych,
  • leczenie próchnicy.

  Nasza oferta stomatologii zachowawczej skierowana jest zarówno do dorosłych i młodzieży, jak i do dzieci.

 • Stomatologia dziecięca

  stomatologia dziecięca

  Nasza Przychodnia zapewnia pełen zakres zabiegów stomatologii dziecięcej w warunkach przyjaznych dla małych pacjentów.

  Stan zdrowia dziecka i jego zębów mlecznych ma wpływ na prawidłowy rozwój zębów stałych. Zęby mleczne, tak jak zęby stałe, mogą zostać zaatakowane przez próchnicę, która nieleczona prowadzi do przykrych i bolesnych stanów zapalnych miazgi.

  Próchnicę zębów mlecznych leczymy podobnie jak w przypadku zębów stałych, poprzez usunięcie chorych tkanek i wypełnienie ubytków.

  W diagnozowaniu pomocne są zdjęcia rentgenowskie, które wykonujemy przy użyciu specjalistycznej aparatury przystosowanej również do badania dzieci.

 • Endodoncja

  endodoncja

  Endodoncja – zajmuje się diagnozą i leczeniem kanałowym, które jest konieczne w przypadku nieodwracalnych chorób tzw. miazgi. Najczęstsze przyczyny tego stanu to ubytki w wyniku próchnicy lub złamanie korony zęba spowodowane gwałtownym urazem.

  Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorej miazgi i bakterii z komory i kanałów zęba. Do wypełnień kanałów stosujemy wysokiej jakości materiał - ciekłą gutaperkę.

  Staranne i precyzyjne leczenie kanałowe w innych przypadkach zapewnia użycie mikroskopu dentystycznego, który daje szanse na zachowanie zębów zagrożonych utratą.

  Podczas leczenia kanałowego w Przychodni Ortomed korzystamy z endnometrów (urządzenie wskazujące położenie instrumentów w kanale korzeniowym) oraz mikrosilników endodontycznych.

 • Ortodoncja

  stomatologia dziecięca

  W Przychodni Stomatologiczno-Lekarskiej OrtoMed oferujemy leczenie ortodontyczne dzieci, młodzieży i dorosłych. Metody leczenia wad zgryzu są dobrane do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta.

  Oferujemy aparaty ortodontyczne ruchome, z możliwością wyboru koloru aparatu oraz aparaty ortodontyczne stałe, w tym:
  • metalowe,
  • kompozytowe,
  • porcelanowe,
  • porcelanowo-metalowe,
  • kryształowe.

  stomatologia dziecięca

  W przypadku tzw. trudnych w leczeniu wad zgryzu, plany oraz kolejne fazy leczenia aparatami stałymi są konsultowane przez wybitnych specjalistów z ortodoncji.

  Ruchome aparaty ortodontyczne wykonuje jedna z najlepszych w Warszawie pracowni ortodontycznych.

 • Protetyka

  protetyka

  Wykonujemy pełen zakres zabiegów protetycznych, których celem jest odbudowa utraconych lub uszkodzonych zębów, przywrócenie ich naturalnych funkcji oraz poprawienie estetyki.

  Aby efekty leczenia były w pełni skuteczne, współpracujemy z jednym z najlepszych w Polsce laboratoriów protetycznych.

  W zabiegach protetycznych stosujemy:
  • korony porcelanowe,
  • korony cyrkonowe,
  • mosty,
  • licówki (cienkie płatki porcelany przyklejane na przygotowany wcześniej ząb od przodu czyli od strony licowej).
  • protezy osiadające, protezy szkieletowe
  • prace kombinowane, w tym bezklamrowe, na zatrzaskach oraz na koronach teleskopowych.

  Dzięki licówkom eliminujemy estetyczne niedoskonałości zębów (kolor, kształt, długość, uzupełnienie brakujących fragmentów). Zęby zachowują naturalnie wyglądający połysk, kolor i są nie do odróżnienia od naturalnych.

 • Chirurgia stomatologiczna

  chirurgia

  Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, co gwarantuje bezbolesność zabiegów.

  Pacjentom Przychodni OrtoMed oferujemy pełny zakres zabiegów chirurgii stomatologicznej, w tym:
  • odsłanianie zatrzymanych zębów (w celach ortodontycznych),
  • usuwanie zatrzymanych zębów,
  • usunięcie wierzchołków korzeni,
  • regeneracja tkanki kostnej,
  • przeszczep kości.

 • Leczenie implantologiczne

  endodoncja

  Implanty to nowoczesny, estetyczny i najbliższy naturalnemu mocowaniu sposób uzupełniania brakujących zębów, bez zbędnego szlifowania i ingerowania w sąsiadujące zdrowe zęby.

  Implanty tworzą najlepsze oparcie dla uzupełnień protetycznych, znacząco przy tym ułatwiają kosmetykę i eliminują uczucie dyskomfortu związane z użytkowaniem protez ruchomych.

  Poprzez precyzyjny zabieg w kości umieszcza się implant (sztuczny korzeń), aby na nim odbudować piękną porcelanową koronę zastępującą ząb.

  Zabieg wszczepienia implantu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest on całkowicie bezbolesny.

  W Przychodni Ortomed wykonujemy zabiegi wszczepiania implantów na najwyższym poziomie. Współpracujemy ze sprawdzonymi, wiarygodnymi firmami implantologicznymi.

  Nasz lekarz implantolog ma ogromne doświadczenie poparte certyfikatami krajowych i zagranicznych uczelni oraz jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Implantologicznego.

 • Stomatologia estetyczna

  stomatologia estetyczna

  Oferta Przychodni OrtoMed obejmuje szeroki zestaw zabiegów stomatologii estetycznej, których celem jest przywrócenie pięknego uśmiechu, dzięki rekonstrukcji niewielkich ubytków oraz całych koron.

  Nasi pacjenci mogą skorzystać z zabiegów korekty kształtu i koloru zębów. Wykonujemy zabiegi zamykania diastem i trem (szpar międzyzębowych) oraz wstawianie licówek porcelanowych i koron pełnoceramicznych.

  Proponujemy różne metody wybielania zębów:
  • jednorazowe wybielanie w gabinecie - metodą Beyond
  • wybielanie w domu - metodą nocnego wybielania nakładkowego
  • wybielanie martwych zębów po leczeniu endodontycznym (kanałowym)

  Wybielanie zębów metodą Beyond polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, który jest aktywowany pod wpływem światła. Światło emitowane przez akcelerator Beyond przyspiesza proces wybielania. Efektem zabiegu są białe, lśniące zęby pacjenta. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i każdorazowo wykonują go wykwalifikowane higienistki. Efekt pozostaje widoczny przez ok. 2 lata.

 • Periodontologia

  periodontologia

  W Przychodni OrtoMed zajmujemy się także leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

  Podstawą leczenia jest profilaktyka i higiena (prawidłowe szczotkowanie, a także usuwanie osadu, płytki i kamienia nazębnego). Nie wykonywanie tych zabiegów może prowadzić do stopniowo rozwijającej się paradontozy, czyli zapalenia przyzębia. W dziąsłach powstają kieszonki, coraz bardziej odsłaniające ząb i powodujące jego stopniowe rozchwianie, a w końcu jego wypadnięcie.

  Stosowane przez nas metody leczenia obejmują:
  • usuwanie osadu i kamienia nazębnego,
  • szynowanie rozchwianych zębów za pomocą włókna
  szklanego,
  • usunięcie zmienionego chorobowo nabłonka kieszonki zęba,
  • odbudowę regeneracji kości preparatami kościozastępczymi.

  Zlekceważenie oznak paradontozy może doprowadzić utraty zębów.

 • Profilaktyka stomatologiczna

  profilaktyka

  Aby mieć piękny uśmiech, niezbędna jest nowoczesna i regularna higiena jamy ustnej. Codzienne czyszczenie, używanie nici dentystycznej i płukanie mogą jednak nie wystarczyć. Dlatego w utrzymaniu zdrowia i higieny tak ważne są regularne wizyty i przeglądy stanu zębów.

  Przychodnia Stomatologiczno-Lekarska OrtoMed posiada nowocześnie wyposażony gabinet higieny stomatologicznej, w którym dyplomowane higienistki profesjonalnie wykonują takie zabiegi, jak:
  • piaskowanie - czyszczenie zębów z osadu nazębnego,
  • scaling - usuwanie kamienia nazębnego,
  • lakierowanie.

  Piaskowanie

  Zabieg piaskowania usuwa osad nazębny i przebarwienia spowodowane przez m.in.: palenie tytoniu, kawę, herbatę, napoje. W zależności od stanu uzębienia należy go wykonywać co kilka miesięcy. Piaskowanie wykonuje się przy pomocy specjalnego aparatu, w którym mieszany jest dwuwęglan sodu, woda i powietrze. Taka mieszanka, wydostając się pod dużym ciśnieniem ze specjalnej końcówki, pozwala na skuteczne usuwanie osadów z powierzchni szkliwa. Piaskowanie stosuje się także jako zabieg przygotowujący do wybielania zębów i scalingu.

  profilaktyka

  Usuwanie kamienia

  Usuwanie kamienia nazębnego - scaling - jest konieczny ze względów higienicznych i estetycznych. Scaling powinien być wykonywany 1-2 razy w roku, a w przypadku zmian zapalnych dziąseł 3-6 razy.
  Usuwanie kamienia nazębnego w jego wczesnej postaci chroni zęby przed dalszym odsłanianiem szyjek zębowych, dlatego scaling jest zalecany dla osób ze skłonnością do paradontozy.

  Lakierowanie

  Po profesjonalnym czyszczeniu zębów wskazane jest lakierowanie zębów. Lakierowanie fluorem (fluoryzacja), którą można przeprowadzić w naszej przychodni, wzmacnia zęby i powoduje większą odporność na próchnicę. Profesjonalna fluoryzacja powinna być wykonywana przynajmniej dwa razy do roku.

 • Diagnostyka rentgenowska

  rtg

  Nasza pracownia obrazowa, umożliwia przeprowadzenie precyzyjnej, cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, która jest podstawą skutecznego leczenia stomatologicznego. Pantomograf cyfrowy Hyperion X7/CEPH/3DTS wykonuje zdjęcia pantomograficzne, cefalometryczne oraz zdjęcia 3DTS. Ponadto do dyspozycji pacjentów jest Aparat RTG Planmeca INTRA wykonujący zdjęcia punktowe.

 • Zdjęcie pantomograficzne

  • Wonder

  Zdjęcie przeglądowe wszystkich zębów, pozwalające na wykrycie problemu, który jest niewidoczny przy zwykłym badaniu. Pantomogram stanowi niezwykle przydatną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia z zakresu stomatologii zachowawczej, stomatologii estetycznej, chirurgii, protetyki, ortodoncji, a także periodontologii

 • Zdjęcie cefalometryczne

  Wonder

  Zdjęcie boczne czaszki wykorzystywane przede wszystkim w ortodoncji. Cefalometria ortodontyczna ma na celu badanie kości twarzy i czaszki, wykrywa wady ortodontyczne i nieprawidłowości rozwojowe. Zdjęcie to uwidacznia tkanki miękkie twarzy, zatoki przynosowe i podniebienie twarde, a ortodoncja wykorzystuje je też do oceny wzrostu kostnego. Zdjęcie cefalometryczne jest niezbędne do przygotowania planu leczenia ortodontycznego

 • Zdjęcia 3DTS

  rtg

  3DTS pozwala na uzyskanie dowolnej ilości przekrojów i wyświetlenie ich w żądanej kolejności. Jest użytecznym narzędziem do przeprowadzenia symulacji wstawienia implantu, eliminującym konieczność wykonywania skanowania tomograficznego, poza szczególnie skomplikowanymi przypadkami chirurgicznymi, takimi jak np. rekonstrukcja większej ilości zębów. Zdjęcia 3DTS są wykorzystywane w planowaniu leczenia implantologicznego

 • Zdjęcia RTG punktowe

  rtg

  Najczęściej wykonywane zdjęcia RTG w stomatologii, umożliwiają ocenę stanu tkanek okołowierzchołkowych i długości kanałów (endodoncja). Ponadto pomagają w precyzyjnej lokalizacji wszelkich występujących w obrębie korony złamań. Wykorzystywane są w diagnostyce próchnicy i stanów zapalnych miazgi zęba.

Informacje dla pacjentów

Karta pacjenta Ortomed

1. Z myślą o naszych Pacjentach i ich rodzinach wprowadziliśmy Kartę Uprzywilejowanego Pacjenta, która upoważnia do:

• zniżki (rabatu) w wysokości 5 % kosztów leczenia.

Szczegółowe zasady korzystania z Karty są określone w Regulaminie Programu Uprzywilejowanego Pacjenta, który jest dostępny w naszej Przychodni.

2. Karta Praw Pacjenta jest dostępna w punkcie rejestracyjno – informacyjnym Przychodni Stomatologiczno-Lekarskiej OrtoMed, NZOZ w Sierpcu.

3. Przychodnia wydaje kopie dokumentacji medycznej wyłącznie osobom do tego uprawnionym.
Za wydanie ww. dokumentacji nie są pobierane opłaty.

4. Pacjentki w ciąży (lub podejrzewające, że mogą być w ciąży), przed wykonaniem badania rentgenowskiego są proszone o poinformowanie o tym pracownika punktu rejestracyjno – informacyjnego oraz lekarza wykonującego badanie RTG.

5. Korzystając z usług medycznych naszej przychodni mogą Państwo dokonać płatności gotówką lub kartą płatniczą.

lek. stom. Ewa Dębska
Kierownik Przychodni OrtoMed

Aktualności i Promocje

21
lip

Oswajamy dziecko z gabinetem dentystycznym


Zapraszamy najmłodszych pacjentów do stomatologa dziecięcego

Od kwietnia pracę w naszej Przychodni rozpoczęła specjalista stomatologii dziecięcej. Miło nam poinformować, że z końcem lipca Pani Doktor zwiększa ilość dni pracy. Zapraszamy w środy po południu,  czwartki do południa, piątki i soboty.

Więcej

Dbanie o zdrowie zębów mlecznych jest bardzo ważne, gdyż pozwala uniknąć zagrożeń dla zdrowia jamy ustnej. Próchnica zębów mlecznych może rozsiewać na zęby stałe, natomiast wczesna utrata "mleczaków" powoduje wady zgryzu. Aby rozwiać obawy dziecka  związane z gabinetem stomat. zapraszamy na wizytę adaptacyjną."

 

​​
03
lip

Śnieżnobiały uśmiech. Wybielanie metodą Beyond


Szanowni Pacjenci, z ogromną przyjemnością oferujemy Państwu skuteczny oraz bezpieczny zabieg wybielający w rewelacyjnej cenie 750 zł,- zł za cały pakiet..

Teraz taniej o 450 złotych. Cena dotychczasowa - 1150,- zł.

Więcej

Zabieg składa się z kilku etapów:

 • 1-sza wizyta - usuwanie kamienia i osadów metodą ultradźwiękową z piaskowaniem oraz fluoryzacją.
 • 2-ga wizyta - naświetlanie zębów lampą Beyond.

Zalety metody BEYOND:

 • Zabieg wybielania wykonywany jest podczas jednej wizyty
 • Obecnie najbezpieczniejsza i najbardziej skuteczna metoda wybielania zębów
 • Zęby stają się bielsze nawet o kilka odcieni
 • Efekt białych zębów utrzymuje się około 2 lata
 • Znakomite efekty wybielenia zębów przebarwionych przez palenie papierosów, picie kawy, herbaty czy przebarwionych dziedzicznie itp.

W celu umówienia się na pierwszą wizytę prosimy o kontakt z Recepcją. Udział w promocji „Wybielanie Beyond - Śnieżnobiały uśmiech” nie uprawnia do zniżek z tytułu posiadania „Karty Uprzywilejowanego Pacjenta”.

​​
03
gru

Ty również możesz mieć piękny usmiech!

Promocja ortodontyczna dla pierwszych 3 osób

Szanowni Państwo, jeśli chcielibyście mięć piękny, równy uśmiech mamy dla Państwa dobrą wiadomość. Tylko teraz, za aparat stały kosmetyczny, zamiast 2400 zł, zapłacicie aż o 400 zł mniej!

Promocja dotyczy pierwszych 3 osób, które zdecydują się na założenie aparatu z zamkami ceramicznymi w naszej przychodni.

 

Więcej

Udział w promocji nie uprawnia do zniżek z tytułu posiadania "Karty Uprzywilejowanego Pacjenta".

 

​​

Gwarancje

Ortomed gwarancja jakości

Protetyka - do 3 lat gwarancji
1. Przychodnia OrtoMed gwarantuje bezpłatną naprawę wykonanych przez nas protez stałych w okresie 3 lat, a protez ruchomych w okresie 2 lat od dnia ich przekazania do użytkowania. Jeżeli pacjent, w ramach niniejszej gwarancji, zamiast wadliwej otrzyma protezę wolną od wad, to będzie ona objęta gwarancją do końca pierwotnego okresu gwarancyjnego.

2. Korzystanie w uprawnień gwarancji wymaga poddawania się profesjonalnej higienizacji (co pół roku) oraz regularnego leczenia zmian próchnicowych uzębienia.

3. Gwarancja obejmuje wady fizyczne produktu, tkwiące w produkcie. W szczególności gwarancją nie są objęte:
• zmiany estetyki, kształtu i koloru po zakończeniu (zacementowaniu), wcześniej zaakceptowanej przez pacjenta, pracy;
• prace protetyczne w których bez zgody gwaranta dokonano jakichkolwiek zmian;
• wady powstałe wskutek czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechanicznego np. podczas uczestnictwa w wypadkach komunikacyjnych;
• przebarwienia od nikotyny i kamienia nazębnego wynikające z zaniedbań higienicznych.

Wypełnienia – 2 lata gwarancji
1. Przychodnia OrtoMed udziela 2 letniej gwarancji na wypełnienia (plomby). Jeżeli w okresie gwarancyjnym wypełnienie zmieni swoje właściwości to zostanie ono naprawione lub wymienione na nowe. Nowe, wolne od wad wypełnienie, będzie objęte gwarancją do końca pierwotnego okresu gwarancyjnego, tj. okresu gwarancji reklamowanej plomby.

2. Korzystanie w uprawnień gwarancji wymaga poddawania się higienizacji (co pół roku).

3. Reklamacja nie jest uwzględniana w przypadku, gdy Pacjent:
• nie uzupełnił brakujących zębów (na skutek czego dochodzi do przeciążeń pozostałych zębów i zaburzeń w zgryzie),
• cierpi na bruksizm (zgrzytanie zębami),
• uległ wypadkowi, w wyniku którego doszło do uszkodzenia wypełnień,
• został poinformowany o ograniczonej gwarancji lub jej braku przed rozpoczęciem leczenia (z reguły dot. wypełnień lub odbudów zębów wykonanych na wyraźne życzenie Pacjenta).

lek. stom. Ewa Dębska
Kierownik Przychodni OrtoMed

 • Ankieta chorobowa

  • Ankieta chorobowa
 • Leczenie chirurgiczne

  • Leczenie chirurgiczne
 • Leczenie implantologiczne

  • Leczenie implantologiczne
 • Leczenie protetyczne

  • Leczenie protetyczne
 • Leczenie endodontyczne

  • Leczenie endodontyczne
 • Zgoda na wybielanie

  • Zgoda na wybielanie

Cennik - wybrane zabiegi

Stomatologia Zachowawcza

Zabieg z wykorzystaniem pakietu epidemiologicznego Covid 19

20 zł

Znieczulenie

30 zł

Wypełnienie

(kompozyt: 3M Filtek Ultimate, 3M Filtek Bulk Fill)

140 - 220 zł

Stomatologia Estetyczna

Licówka

(w tym na podbudowie z cyrkonu)

900 - 1400 zł

Wybielanie

50 - 790 zł

Endodoncja

Znieczulenie

(wliczone w cenę zabiegu)

0 zł

Ekstrypacja miazgi w znieczuleniu, opracowanie kanałów

150-300 zł

Leczenie endodontyczne

(w zależności od ilości kanałów)

120 - 210 zł

Ponowne leczenie kanałowe

(Reendo, w zależności od ilości kanałów)

180 - 360 zł

Ortodoncja

Konsultacja

100 zł

Aparat zdejmowany

700 - 750 zł

Wizyty kontrolne aparat zdejmowany

70 zł

Aparat stały metalowy

(zamki: Master AO)

1800 zł

Aparat stały kosmetyczny

(zamki: Chic, Radiance)

2200 - 2350 zł

Retainer

300 zł

Wizyty kontrolne aparat stały

100 - 300 zł

Protetyka

Konsultacja

100 zł

Wkład koronowo - korzeniowy

250 - 350 zł

Korona porcelanowa

(w tym na podbudowie z cyrkonu)

650 - 1200 zł

Proteza całkowita

(zęby porcelanowe Vita)

900 - 1300 zł

Proteza całkowita, biofunkcyjna

1350 zł

Proteza szkieletowa

1350 - 1700 zł

Proteza szkieletowa na 2 koronach teleskopowych

3950 zł

Chirurgia Stomatologiczna

Znieczulenie

(wliczone w cenę zabiegu)

0 zł

Usunięcie zęba

105 - 200 zł

Ekstrakcje operacyjne

200 - 450 zł

Resekcja wierzchołka korzenia zęba

450 zł

Implanty

Konsultacja

100 zł

Wszczepienie implantu

(implant firmy Straumann)

2900 - 3200 zł

Korona na implancie

(w tym na podbudowie z cyrkonu)

1200 - 1500 zł

Proteza całkowita na 2 implantach

5100 zł

Podniesienie dna zatoki szczękowej

3500-4000 zł

Profilaktyka Stomatologiczna

Lakierowanie - Fluoryzacja

10 - 100 zł

Scaling

190 zł

Piaskowanie

160 zł

Diagnostyka Rentgenowska

Zdjęcie RTG punktowe

25 - 35 zł

Zdjęcie RTG panoramiczne, cefalometryczne, wolumetryczne

50 -170 zł

  
 • Ortomed Sierpc
 

PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNO-LEKARSKA
lek. stom. Ewa Dębska

ul. Wspólna 1
09-200 Sierpc

rejestracja:  24 275 51 46,   509 324 005

Przychodnia jest czynna w godzinach:
(dni powszednie) 9:00 - 20:00
(soboty) 9:00 - 14:00

Budynek

 
 

Poczekalnie

Poradnia chirurgii stomatologicznej

Poradnia ortodontyczna i protetyczna

Poradnia stomatologiczna

Poradnia chorób błon śluzowych przyzębia

Pracownia diagnostyki obrazowej

Implantologia

Ortodoncja

Protetyka

Inne